EMLAK VERGİSİ İLK TAKSİT ÖDEMESİNDE SON GÜN 31 MAYIS

Bilindiği üzere, konut, işyeri  ve arsa sahiplerinin her sene ödemek zorunda olduğu Emlak Vergisi her sene 2 taksit halinde bağlı bulundukları belediyeye ödenmektedir. Birinci taksit ödemesi  31 Mayıs 2016 Salı gününe kadar, ikinci taksit ödemesi de Kasım ayının sonuna kadar (30 Kasım) yapılabilmektedir. Emlak Vergisi borçlarına faiz işlememesi ve cezalı duruma düşmemek için Emlak Vergisi ödemelerinin belirtilen sürelerde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ödemelerin son günlerinde belediye veznelerinde aşırı yoğunluk yaşandığını unutmayalım. Bundan dolayı Emlak Vergisi Ödemelerinizi son güne bırakmadan yapmanızı tavsiye ederiz.

Türkiye sınırları içerisindeki tüm il ve ilçelerin Emlak Vergisi Borçlarını online olarak sorgulamak ve ödemek için Tüm Belediyeler Linki'ne TIKLAYINIZ.

Belediyelerin E-Belediye kısayolunu kullanarak Emlak Vergisi ödemelerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Online Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme Sistemlerinin belediye internet sitelerine entegre edilmesi ile birlikte, Belediye olan borçlarınızı ödemek ya da sorgulamak uzaktan da mümkün olmuştur. Belediyeler tarafından sunulan bu online ödeme sistemini kullanarak kredi kartınız ya da sanal kredi kartınız ile işleminizi gerekleştirebilirsiniz. Posta havalesi ve banka havalesi, Emlak Vergisi borçlarını ödemek için belirtilen diğer alternatif ödeme yöntemleri arasındadır.

E-Belediye ile Başka Neler Yapılabilir?

Belediyelere ait e-belediye/online ödeme linkinden sadece Emlak Vergisi ödemelerinizi değil; belediyeye ait bir çok işlemi de takip edebilirsiniz. Mesela Belediyeye olan tüm Borçlarınızın  Sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Belediye  Sicil Bilgilerinizin Sorgulaması, Belediyeye yaptığınız tüm ödeme ve  Tahsilatların sorgulanması,  Belediye Bilgi Edinme hizmetinden faydalanılması diğer işlemler arasındadır.

Yeni evlenmek isteyen çiftler Belediyenin Nikah Rezervasyon ve Nikah Salonu Sorgulama hizmetini kullarak işlemlerini ve sorgulamalarını gerçekleştirebilirler.

Emlak ve gayrimenkul konularında bilgi sahibi olmak isteyenler, Belediye sınırları içindeki Arsa metrekare fiyatları sorgulayabilir ve Belediye İnşaat Maliyetlerine bakabilirler. Belediye Ruhsat Sorgulama İşlemleri, Belediye Aşınma Oranları, Belediye Rayiç Değerleri, Belediyesi e-imar sistemi, Çevre Temizlik Vergisi Bedeli Sorgulama işlemleri de E-Belediye sayesinde bir tıkla gerçekleştirilebilmektedir.
Bu arada Belediye sınırları içerisinde günlük Nöbetçi Eczane listesine ulaşmak isterseniz Belediyenizin internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Belediyenin güncel İhale ilanları ve ihale sonuçları da benzer şekilde online olarak sorgulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Dİğer Konular

EMLAK VERGİSİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 30 KASIM

Emlak Vergisinde son ödeme tarihi 30 Kasım 2016 Çarşamba olarak açıklandı. Ödemelerinizi bir çok belediyenin internet sitesinden online olarak yapabilirsiniz. İlk ödemesi 31 Mayıs 2016 Salı günü tamamlanan Emlak Vergisi ödemelerinizi zamanında yapmanız önem teşkil etmektedir. Aksi takdirde gecikme faizi ile birlikte ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Emlak Vergisi 2. Taksit ödemelerinizi belediyeye bizzat giderek de yapabilirsiniz. Ödemelerin son güne bırakılması durumunda veznelerde aşırı yoğunluk yaşanmaktadır.

EMLAK VERGİSİ NE ZAMAN ÖDENİR?

Bilindiği gibi konut sahiplerinin her sene ödemek zorunda olduğu Emlak Vergisi her sene 2 taksit halinde ödenmektedir. İlk taksit  Mayıs ayının sonuna kadar, diğeri de Kasım ayının sonunda ödenmektedir. Cezalı duruma düşmemek için Emlak Vergisinin bu sürelerde ödenmesi gerekmektedir. Genellike ödemelerin son günlerinde belediyenin veznelerinde aşırı yoğunluklar yaşanmaktadır.